Päästevestid

Päästevestid on individuaalsed päästevahendid, mis hoiavad inimest veepinnal. Päästeveste on tänapäeval mitut sorti ja päästevesti valikul tuleks lähtuda oma tegevusest veesõidukis. Hind on antud puhul teisejärguline, oluline on kvaliteet ning turvalisus. Päästevestid on ette nähtud teie veepinnal hoidmiseks. Need pööravad teid automaatselt nägu ülespoole, hoides teie suu ja ninasõõrmed veepinnal, et vältida uppumisohtu. See on eriti oluline, kui te olete vette kukkudes mingil põhjusel teadvuse kaotanud.

Korkvest – korkvest on täidetud vahtplastiga või mõne muu väga tõhusa ujuva ja vett mitte imava materjaliga. Korkvest on ka kõige vastupidavam päästevest.

Paukvest – paukvestid on päästevestid, mis vette kukkumisel täituvad gaasiga ja seeläbi hoiab inimest veepeal. Paukvest võib olla automaatselt täituv või ka manuaalselt täituv. Automaatselt täituv päästevest täitub vette kukkumisel ise. Manuaalsel paukvestil tuleb tõmmata vastavat hooba, mis vabastab gaasi ja täidab päästevesti.

Sportvest – sportvesti kasutatakse veespordiga tegelemisel. Sportvest on üldjuhul väga mugav ja lisaks sisaldavad taskuid.

Hübriid päästevest – hübriid päästevest omab ujuvat materjali ja ka täispuhutavat osa. Hübriid päästevestid on väga suure ujuvusega.

Päästevest valitakse vastavalt kehakaalule. Kindlasti tuleks järgida ka päästevesti nõuetekohast ujuvust. Päästevesti ujuvust mõõdetakse njuutonites ja päästevestide ujuvus jääb 50 – 250 njuutoni vahele.

Päästevesti nõuetega saate tutvuda siin.

Title

Go to Top